A kirándulás programja a tatabányai via ferratatól indult, ahol sok tanulónk közepes nehézségű falmászáson vettek részt, betartva minden szükséges óvintézkedést, képzett oktatók és az iskola pedagógusai részvételével. A többi tanuló a gyönyörű Tatai tó körül sétált egészen a Tatai Várig, szintén az iskola pedagógusainak társaságában.
Az ebéd után, amely egy tatabányai étteremben volt, elindultunk Győrbe, az ottani Mobilis Interaktív Élményközpontba. A gyerekek egy nemcsak nyomon követték a központ tapasztalt munkatársainak fizikai kísérleti bemutatóját, hanem aktívan részt is vehettek rajta. Ezt követően két, modern technológiával és robotikai eszközökkel felszerelt terembe kerültek, ahol minden érzékszervük közreműködésével lehetőségük nyílt felfedezni, kipróbálni ezeket. Az ott eltöltött idő lehetőséget nyújtott minden gyermek felfedező természetének maximális kielégítésére.
Késő délután érkeztünk meg a szállásunkra, az Achilles Parkba, melynek tulajdonosa, Achilleas Dimitriou úr és családja meleg szívvel fogadtak minket, és körbevezettek minket az üde zöld parkon, bemutatva annak minden létesítményét. Miután elfoglaltuk szállásunkat a faházakban, megvacsoráztunk a park rendezvénytermének teraszán. A gyerekek szabadon játszottak a természetben, amíg el nem érkezett az esti tűzgyújtás. Szalonnát és pillecukrot sütöttünk, aminek a gyerekek nagyon örültek.
A második napon a bőséges reggeli után a program a fák hűvösében folytatódott. Megtekintettük a kis farmot, ahol haszonállatokat tartottak a magánterület egyik zugában. A bátrabbak fürödtek és kajakoztak is a tóban, ami a szállásunk mellett volt a park bejáratánál.
Ezután elindultunk a városba, elsőként a 18. századi görögkatolikus templomot tekintettük meg Győrben, majd sétáltunk a gyönyörű történelmi óvárosban. Egy kis fagyiszünet után megcsodáltuk a görög szobrászművész, Makrisz Agamemnon szobrát.
Ezt követően visszatértünk az Achilles Parkba, hogy elfogyasszuk meleg ebédünket, majd elindultunk vissza Budapestre. Útközben meglátogattuk a világörökség részét képező Pannonhalmi Főapátságot, amelyet a jól képzett idegenvezetőnk segítségével fedezhettünk fel. Először egy rövid videót tekinthettek meg a diákok az apátságról, majd az idegenvezetőnk még részletesebb információkat adott nekünk az azt alkotó épületekről, amelyek makettjét a tanulóknak kellett összeállítaniuk. A gyerekek érdeklődéssel hallgatták az előadást, és sok érdekes kérdést tettek fel az idegenvezetőnek, különösen az ott található iskolával, illetve az egész tanév során ott élő tanulók mindennapi életével kapcsolatban.
Késő délután, tüdőnket friss levegővel, lelkünket élményekkel megtöltve tértünk vissza Budapestre, elégedetten mindazokkal, amiket megéltünk, láttunk, megismertünk, megkóstoltunk. Kicsik és nagyok, kíváncsian várjuk a következő kirándulásunkat!
A Manolisz Glezosz Görög Iskola pedagógusai